Aktualności

7 Listopada 2016

III Ogólnopolskie Sympozjum: REHABILITACJA W CHOROBACH NEREK I UKŁADU MOCZOWEGO

W dniach 20 i 21 października 2017 roku w Krakowie odbędzie się III Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone rehabilitacji w chorobach nerek i układu moczowego.

Przeczytaj więcej »III Ogólnopolskie Sympozjum: REHABILITACJA W CHOROBACH NEREK I UKŁADU MOCZOWEGO

19 Października 2016

Krakowskie Dni Dializoterapii za nami

W dniach 8–10 września 2016 roku odbyły się w Krakowie XII Krakowskie Dni Dializoterapii, które są konferencją Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Amicus Renis, pieczę merytoryczną i nadzór nad programem naukowym pełnili prof. dr hab. med. Jacek A. Pietrzyk, prof. dr hab. Bolesław Rutkowski i mgr Małgorzata Liber.

Przeczytaj więcej »Krakowskie Dni Dializoterapii za nami

19 Października 2016

Nagroda Pro Augmenis Nephrologiae

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego wraz z Fundacją Amicus Renis ufundował doroczną nagrodę w wysokości 5 000 zł Pro Augmenis Nephrologiae za najlepszą pracę w języku polskim z zakresu nefrologii ze szczególnym uwzględnieniem dializoterapii.

Przeczytaj więcej »Nagroda Pro Augmenis Nephrologiae

7 Września 2016

Profesor Kazimierz Trznadel - wspomnienie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 września 2016 roku odszedł od nas Pan Profesor Kazimierz Trznadel, jeden z pionierów nefrologii i dializoterapii polskiej i założycieli Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

Przeczytaj więcej »Profesor Kazimierz Trznadel - wspomnienie

2 Września 2016

Wspomnienie o Profesorze Kazimierzu Bączku

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 5 sierpnia 2016 r. w wieku 90 lat zmarł prof. dr hab.med. Kazimierz Bączyk, wieloletni kierownik Kliniki Nefrologii Akademii Medycznej w Poznaniu, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, w latach 1983–1989 jego prezes i Członek Honorowy. Był także współzałożycielem Międzynarodowego Towarzystwa Dializy Otrzewnowej (ISPD, International Society for Peritoneal Dialysis).

Przeczytaj więcej »Wspomnienie o Profesorze Kazimierzu Bączku

1 Września 2016

Płockie Dni Nefrologii 2016

Zarząd Główny Oddziału Warszawsko-Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową, która odbędzie się w Płocku w dniach 23 i 24 września 2016.

Przeczytaj więcej »Płockie Dni Nefrologii 2016

30 Sierpnia 2016

Wybory nowych władz Oddziału Warszawsko-Łódzkiego PTN

Informujemy, że 24 września 2016 r. o godz. 9.00 odbędzie się Walne Zebranie Członków Oddziału Warszawsko-Łódzkiego PTN. Jednym z punktów spotkania będą wybory nowych władz Oddziału.

Przeczytaj więcej »Wybory nowych władz Oddziału Warszawsko-Łódzkiego PTN

1 Lipca 2016

Kurs ERA-EDTA „Management of Fluid Overload in Dialysis Patients”

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kursie ERA-EDTA „Management of Fluid Overload in Dialysis Patients”, który odbędzie się w dniach 21–23 października 2016 roku w Warszawie.

Przeczytaj więcej »Kurs ERA-EDTA „Management of Fluid Overload in Dialysis Patients”

24 Czerwca 2016

Sprawozdanie Zarządu Głównego z działalności PTN w latach 2013–2016

Serdecznie dziękuję Członkom Zarządu Głównego, Komisji Rewizyjnej, Prezesom Oddziałów, Przewodniczącym Sekcji, KMN, Redaktorom "Nefrologii i Dializoterapii Polskiej" oraz "Forum Nefrologicznego", Przewodniczącym i Członkom Grup Roboczych, prowadzącym Rejestry za ich zaangażowanie w pracę na rzecz polskiej nefrologii.

Przeczytaj więcej »Sprawozdanie Zarządu Głównego z działalności PTN w latach 2013–2016

13 Kwietnia 2016

Konferencja "International Organ Donation"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji INTERNATIONAL ORGAN DONATION, która odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2016 w Rynie. Konferencja poświęcona będzie donacji narządów do przeszczepienia.

Przeczytaj więcej »Konferencja "International Organ Donation"