Aktualności

5 Kwietnia 2018

Zmarła Doktor Irena Marcinek

Z żalem zawiadamiamy, że 29 marca 2018 roku zmarła Doktor Irena Marcinek, Honorowy Członek naszego towarzystwa od roku 1996, wieloletni pracownik Ministerstwa Zdrowia, osoba, która wspierała nas od samego początku istnienia PTN, pionierka rozwoju polskiej dializoterapii, wspaniały, oddany społeczności pacjentów lekarz i dobry człowiek.

Przeczytaj więcej »Zmarła Doktor Irena Marcinek

30 Marca 2018

Nagroda „Pro augmenis nefrologiae” — zaproszenie do przesyłania wniosków

Fundacja AMICUS RENIS z inicjatywy śp. prof. Olgierda Smoleńskiego ustanowiła nagrodę „Pro augmenis nefrologiae” za najlepszą pracę w języku polskim z zakresu nefrologii ze szczególnym uwzględnieniem problemów dializoterapii opublikowaną w ostatnich 2 latach przez autora (pierwszy autor) w wieku do 40 lat. Prace mogą być zgłaszane przez samych autorów lub poszczególne redakcje, w tym też wydawnictwa uczelniane.

Przeczytaj więcej »Nagroda „Pro augmenis nefrologiae” — zaproszenie do przesyłania wniosków

30 Marca 2018

Konferencje PTN w 2020 i 2021 roku

Informujemy, że decyzją Zarządu Głównego PTN z dnia 8 marca 2018 roku 26. Konferencja Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego zostanie zorganizowana w 2021 roku w Kielcach. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. Andrzej Jaroszyński. Z kolei jubileuszowa 25. Konferencja PTN odbędzie się w 2020 r. w Częstochowie.

Przeczytaj więcej »Konferencje PTN w 2020 i 2021 roku

21 Marca 2018

Ankieta dotycząca poznania możliwości wyboru leczenia schyłkowej niewydolności nerek

Prosimy o pomoc w dystrybucji wśród Państwa pacjentów – chorych dializowanych – ankiety przygotowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Pacjentów Dializowanych i po Przeszczepieniu. Ma ona na celu poznanie obecnych i przyszłych możliwości wyboru leczenia schyłkowej niewydolności nerek w różnych krajach europejskich.

Przeczytaj więcej »Ankieta dotycząca poznania możliwości wyboru leczenia schyłkowej niewydolności nerek

14 Marca 2018

Film promocyjny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych przygotowało film, w którym zaprasza pacjentów, ich opiekunów i personel medyczny do przystąpienia w szeregi organizacji. Zachęcamy do obejrzenia filmu oraz jego wyświetlenia pacjentom dializowanym w czasie hemodializy.

Przeczytaj więcej »Film promocyjny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych

14 Marca 2018

Bezpłatne pakiety rejestracyjne dla członków PTN do udziału w 2. Konferencji Nephro Update Europe

Członków PTN zachęcamy do skorzystania z możliwości otrzymania jednego z ośmiu bezpłatnych pakietów rejestracyjnych, upoważniających do udziału w 2. Konferencji Nephro Update Europe w Budapeszcie, która odbędzie się 5–6 października 2018 r. Szczegóły w załączonym liście.

Przeczytaj więcej »Bezpłatne pakiety rejestracyjne dla członków PTN do udziału w 2. Konferencji Nephro Update Europe

5 Marca 2018

1% na rzecz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych

Prosimy Państwa, Państwa rodziny oraz znajomych o przekazanie 1% na rzecz OSOD – stowarzyszenia podejmującego szereg inicjatyw na rzecz pacjentów cierpiących na przewlekłą chorobę nerek. Numer KRS: 0000186438.

Przeczytaj więcej »1% na rzecz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych

14 Lutego 2018

Kurs doskonalący z dializoterapii i Sympozjum z okazji Światowego Dnia Nerek

Zapraszamy do udziału w kursie doskonalącym z dializoterapii i Sympozjum z okazji Światowego Dnia Nerek 2018, które odbędą się 8 i 9 marca 2018 r. w Warszawie.

Przeczytaj więcej »Kurs doskonalący z dializoterapii i Sympozjum z okazji Światowego Dnia Nerek

31 Stycznia 2018

Zmarł dr Marek Sobocki

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 30.01.2018 roku zmarł dr Marek Sobocki, założyciel i wieloletni ordynator Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, odznaczony medalem „Zasłużony dla nefrologii” w roku 2017.

Przeczytaj więcej »Zmarł dr Marek Sobocki

31 Stycznia 2018

15. Międzynarodowe Sympozjum z okazji 50-lecia opisania IgA nefropatii

Organizatorzy zachęcają nefrologów z Polski do czynnego udziału w sympozjum organizowanym w dniach 27–29 września 2018 roku w Buenos Aires.

Przeczytaj więcej »15. Międzynarodowe Sympozjum z okazji 50-lecia opisania IgA nefropatii