• » PTN
  • » O PTN
  • » Aktualności
  • » IV Ogólnopolskie Sympozjum — Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego

IV Ogólnopolskie Sympozjum — Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego

12 Września 2019

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego zapraszamy do udziału
w IV Ogólnopolskim Sympozjum Rehabilitacja w Chorobach Nerek i Układu Moczowego, które odbędzie się w Krakowie w dniach 18 – 19 października 2019 roku. Jest to jedyne, cykliczne spotkanie o takiej tematyce w Polsce. Organizatorami są Fundacja Amicus Renis, Wydział Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Sekcja Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym.

Celem Sympozjum jest dążenie do ciągłej poprawy jakości leczenia pacjentów nefrologicznych, urologicznych i ginekologicznych. Chcemy to zrealizować poprzez przedstawienie wyników projektów badawczych prowadzonych w różnych ośrodkach w Polsce oraz zaprezentowanie osiągnięć fizjoterapeutów w pracy z tymi pacjentami.

Poprzez to spotkanie pragniemy podkreślić jak ważna jest rehabilitacja wspomnianych pacjentów i jak cenna jest wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskiem fizjoterapeutów a lekarzami różnych specjalizacji. Tylko wspólne stanowisko może zapewnić sukces w terapii i przynieść poprawę jakości życia chorych. Zauważamy potrzebę wprowadzenia opieki fizjoterapeutycznej do standardu leczenia w stacjach dializ.

Oprócz sesji wykładowych zaplanowana jest też sesja plakatowa oraz dwa warsztaty szkoleniowe.

Zachęcamy również studentów i młodych naukowców do udziału w Sympozjum.

Mamy nadzieję, że różnorodna tematyka sprawi, że nasze spotkanie będzie interesujące, wyczerpujące i spełni oczekiwania wszystkich słuchaczy.

Wierzymy, że znajdziecie Państwo też chwilę czasu, by zanurzyć się w coraz to piękniejsze, zwłaszcza w porze jesiennej, zaułki grodu Kraka.

Kraków i my serdecznie zapraszamy Państwa!

Z krakowskimi pozdrowieniami

dr Katarzyna Chojak-Fijałka
Przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji przy PTN

dr inż. Anna Smoleńska

Prezes Fundacji Amicus Renis

Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.amicusrenis.pl

Biuro zjazdu:

Danuta Maliszewska tel. 788 684 234

Anna Chamerlińska tel.792 990 737

Program Sympozjum:

 PROGRAM [183,00 kB]