13. Zjazd PTN

Strona www: www.zjazdptn.pl

Data rozpoczęcia: 30 Maj 2019

Data zakończenia: 01 Czerwiec 2019

Miejsce: Polska

Miejscowość: Poznań

Kraj: Poland

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Zarządu Głównego oraz Komitetu Naukowego i Organizacyjnego zapraszam do udziału w XIII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku.

Teraźniejszość i przyszłość nefrologii będą tematami wiodącymi naszego Zjazdu. Mając jednak w pamięci wspaniałe osiągnięcia naukowe i organizacyjne naszych nauczycieli i pionierów tej dziedziny medycyny będziemy mieli okazję uczcić ich dokonania poprzez organizację sesji historycznej poświęconej między innymi sześćdziesiątej rocznicy pierwszej hemodializy w Polsce, którą przeprowadzono w Poznaniu w grudniu 1958 roku. Na czas zjazdu zaplanowano organizację sesji edukacyjnych, atrakcyjnych sesji plenarnych, w ramach których wykłady wygłoszą wybitni polscy i zagraniczni nefrolodzy. Sesje dedykowane Klubowi Młodych Nefrologów i Studenckim Kołom Nefrologicznym będą z kolei okazją do prezentacji dorobku naukowego najmłodszej generacji nefrologów i przyszłych lekarzy. Nie zabraknie także miejsca i czasu na sesje satelitarne i plakatowe.

Mam nadzieję, że każdy z Państwa będzie miał okazję nie tylko do uczestniczenia w najbardziej interesujących dla siebie sesjach, lecz również znajdzie czas na chwile relaksu w coraz piękniejszym Poznaniu.

Prof. Andrzej Oko

Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.zjazdptn.pl/